Home Наше місто
Наше місто
Четвер, 22 вересня 2011, 20:04

місто НОВОДНІСТРОВСЬК Площа = 708,9 га. Кількість будинків = 52. Квартир = 4116 Населення в 2007р = 10451

6 квітня 1973 року Міністром енергетики був підписаний наказ про створення дирекції Дністровського гідровузла. Так почалося будівництво важливого для держави енергетичного об`єкта, яке було початком народження міста енергетиків. Рішенням Чернівецької обласної Ради депутатів в лютому 1975 року новоствореному  населеному пункту будівників Дністровського комплексного гідровузла Сокирянського району надано назву Новодністровськ та віднесено   до категорії селище міського типу. 17.03.1993 року, місто Постановою Верховної Ради України №3616-ХИ віднесено до категорії міст районного  підпорядкування.13.07.2000р.  Постановою Верховною Радою України №1913-111, місто Новодністровськ, Сокирянського району Чернівецької області, віднесено до категорії міст обласного підпорядкування. За своїм географічним положенням м.Новодністровськ розташоване на березі р.Дністер, на стику трьох західних областей України: Хмельницької, Вінницької, Чернівецької. Відстань до найближчої залізничної станції 25 км, до районного центру 25км, до обласного центру 125км. В місті налічується 220 юридичних осіб та 653 фізичних осіб. Найбільшими діючими промисловими підприємствами міста є:

1. - Дністровська ГЕС філія ВАТ "Укргідроенерго";
  2. - ВАТ "Дністровська ГАЕС"
  3. - ТОВ "Енергопром";
  4. - ТОВ "Новодністровське БРЗ";
  5. - ТОВ " Мехтрансбуд";

Основу економіки міста складають енергетична та будівельна галузі, де зайнята переважна більшість працездатного населення міста і від діяльності яких залежить наповнення міського бюджету, тому перед  міською радою на даний час постало питання розширення структури господарського комплексу міста та вирішення проблеми зайнятості населення міста. Мале підприємництво в місті представлено  фізичними особами - підприємцями, в основному зосереджено в торгівлі.

Місто підключено до мережі газопостачання (природній газ) водопостачання.

Діють такі комунальні підприємства:

1. Управління "Тепловодоканал"
  2. "Новодністровський житловик"
  3. "Лісова казка" (дитячий табір відпочинку)
  4. ТРК "На своїй хвилі"
  5. Новодністровська міська газова служба.
  6. З 1 липня 2002 року функціонує Новодністровський центр зайнятості.

Освіта міста представлена двома загальноосвітніми школами та гімназією, Буковинським ліцеєм-інтернатом з посиленою військово-спортивною підготовкою, навчально-консультативним центром Чернівецького Національного університету ім. Ю.Федьковича, відділенням коледжу Чернівецького Національного університету, будинком дитячої творчості, музичною школою. Для дітей дошкільного віку функціонують 3 дошкільні установи, з них 1відомча.

1. Функціонує міська бібліотека,
  2. Спортивний комплекс.
  3. Будинок культури

Основною ланкою охорони здоров`я в місті є міська лікарня , яка включає поліклініку, денний стаціонар при поліклініці, відділення швидкої допомоги, стаціонарні відділення: терапевтичне, неврологічне та дитяче.

Проект Дністровської ГАЕС було розроблено інститутом «Укргідропроект» у 1984 році. Згідно з проектом, встановлена електрична потужність ДГАЕС (7 насосів-турбін) у генеруючому режимі має становити 2268 МВт, у насосному режимі 2947 МВт, середньорічне виробництво електроенергії 2720 млн кВтг, споживання електроенергії для режиму заряду 3610 млн кВтг.
Проект станції передбачає встановлення семи однотипних гідроагрегатів.
Загальна кошторисна вартість будівництва – 5845,5 млн грн. В березні 2006 року Кабінет Міністрів затвердив проект завершення будівництва першої черги Дністровської ГАЕС у складі трьох гідроагрегатів. У грудні 2008 року ВАТ «Укргідроенерго», замовник будівництва станції, має намір запустити перший гідроагрегат Дністровської ГАЕС в режимі синхронного компенсатора, а вже в червні-липні 2009 року після проведення всіх необхідних випробувань – в турбінному та носовому режимі. Наприкінці травня 2008 року для ВАТ «Укргідроенерго» затверджена інвестиційна складова в розмірі 2,12 коп за 1 кВтг для фінансування будівництва першої черги Дністровської ГАЕС
ХАРАКТЕРИСТИКА ВАТ "ДНІСТРОВСЬКА ГАЕС"
Відкрите акціонерне товариство "Дністровська ГАЕС" (юр. адреса: м. Новодністровськ, Чернівецької обл., ідент. код 30149623) створене 26.03.1999 р. на базі незавершеного будівництва Дністровської ГАЕС з метою її добудови і введення в експлуатацію як за державні. так і за інвестиційні кошти, згідно постанови Кабінету Міністрів України № 674 від 15.05. 1998р. Основна діяльність ВАТ "Дністровська ГАЕС"- будівництво гідроакумулюючої електростанції №2. ВАТ "Днстровська ГАЕС" має у своєму складі 2 електростанції: - ГАЕС, яка знаходиться у стані будівництва; - Буфера ГЕС - 2, (3 гідроагрегати потужністю 13,6 мВт кожний (сумарно -40,8 мВт)). Основне призначення ГЕС-2 - регулювання нижнього б`єфу та створення басейну Дністровської ГАЕ. Виробіток електроенергії ГЕС-2 щорічно складає 98 млн.кВт/год. Проект ГАЕС погоджений урядами України та Молдови, Мінводгоспом України і затверджений Міненерго України з такими показниками : - потужність електрична (7 насосів турбін) встановлена: у енергогенеруючому режимі - 2268 МВт. у касосному режиму - 2947 МВт. середньорічне виробництво електроенергії - 2720 млн. кВт/год. споживання електроенергії для режиму заряду - 3610 млн.кВт/год. Підготовчі роботи розпочато у 1983 році, будівнцтво основних споруд ведеться з 1988 р. Зпочатку будівництва станом на 01.10.2003 р. освоєння капітальних вкладень на суму 836, 107 млн. грн. Процент готовності об`єкту